info@kubrayildiz.av.tr
Basamaklı Sok. No:11 Hamamönü / ANKARA
Content Protection by DMCA.com

Bizi Takip Edin:

Aile Hukuku ve BoşanmaAnkara Boşanma Avukatı

27 Eylül 2016

İnternetin her alanda yaygınlaşması ile artık insanlar bir çok ihtiyacını da online olarak karşılamak istemektedirler. Hukuki destek vermede tek yetkili olan avukatlık mesleği de bu durumdan oldukça etkilenmektedir. Forumlarda, haber sitelerinde, kişisel bloglarda ve en önemlisi sosyal medyada yetkisi ve bilgisi olmayan kişiler tarafından kulaktan dolma bilgilerle paylaşımlar yapılmakta, görüş bildirilmekte, hatta örnek dilekçeler bile paylaşılmaktadır. Ancak Boşanma gibi her aşaması kişiye sıkı sıkı bağlı, kendine has bir yargılama usulu olan konu hakkında bu şekilde bir süreç izlemek telafisi güç mağduriyetlere yol açmaktadır. Avukat ile çalışmak isteyen ancak tanıdığı bir hukukçu olmayan, tavsiye alamayan kişiler de teknolojinin nimetlerinden faydalanmak istemektedirler. Örneğin Ankara’da yaşan bir kişi ankara boşanma avukatı kelimeleriyle google üzerinden aramalar yapmaktadırlar. Hatta internet üzerinden en iyi boşanma avukatı yazarak arama yaptıkları da görülmektedir. Ancak avukatların uzman olduğu alanı reklam yapmaları yada unvan kullanmaları uygun olmadığından bu konularda avukat ile birebir görüşülmeleri faydalı olacaktır.

İnternette Ankara Boşanma Avukatı Araması

Aile Hukuku alanında danışmanlık almak isteyen kişilerin öncelikle avukat olmayan kişilerin verdiği bilgilerden uzak durmaları gerekmektedir. Zira boşanma gibi önemli bir konuda herkesin yaşadıkları farklı olacağından her dava için farklı bir sürecin izlenmesi gerekmektedir. Bu nedenle bir hukukçu ile çalışılması faydalı olacaktır. Bu olguyu tespit eden kişiler de tanıdıkları biri olmadığından Arama motorlarından Ankara Boşanma Avukatı şekline yapılan arama yapmaktadır. Ancak ülkemizde hukukta uzmanlaşma olmadığından (resmi olarak bir uzmanlık) aslında tüm avukatlar her türlü davalarda yetkili olmaktadırlar. Ancak kendi tercihlerine göre çalışma alanı belirlemekte de serbesttirler. Örneğin sadece boşanma alanında çalışıyorum yada boşanma davası almıyorum şeklinde serbest iradeleriyle dava kabul etmeyebilirler. Bu nedenle de halk arasında aslında bir uzmanlık olduğu kabul edilmektedir ve bu şekilde araştırma yoluna gidilmektedir.

Boşanma Avukatı Tavsiyesi

Bir diğer süreç de tavsiyedir. Kişiler kendi davalarını iyi takip ettiği avukatı referans olarak gösterebilmektedirler. Bu işlemlerde de kişiler yanılgıya düşmekte, avukatın sadece o iş ile ilgilendiğini düşünmektedirler. Bizim bir avukatımız var ancak aile hukukuna bakmıyor diyerek bilgisi olmadan yorum yapabilmektedir. Bir çok müvekkil halihazırdaki davasından farklı bir konuda işi olduğunda tarafımızdan dahi refarans istemektedir. Boşanma davasına bakılan bir kişi miras konusunda çalışan biri var mı diye tavsiye istemekte, biz ilgilenebilir dediğimizde ise siz boşanmalara bakmıyorsunuz diyerek şaşkınlık yaşamaktadır. Biz sizi ankara boşanma avukatı şeklinde bulduk, farklı davalara da mı bakıyorsunuz, uzmanlıklarınız yok mu şeklinde dönüşler olmaktadır.

https://kubrayildiz.av.tr/wp-content/uploads/2020/02/LOGO-YAZI-3.gif
Hacettepe Mah. Basamaklı Sok. No:11 Hamamönü Altındağ / ANKARA
info@kubrayildiz.av.tr