Ankara Boşanma Avukatı Unvanı

Çiftler arasında boşanma gerçekleşeceği zaman herhangi bir konuda çelişki bulunmuyorsa çiftler daha kolay bir şekilde boşanma işlemini tamamlayabilirler. Hukuk tarafından sunulan çerçevede bu işlem anlaşmalı boşanma olarak adlandırılmaktadır. Bir protokol hazırlanılır ve taraflarca imza altına alınmaktadır. Anlaşmalı boşanma sözleşmelerinde çiftler kendi aralarında malların paylaşılması, velayet sorununun çözülmesi, nafaka ve tazminat sorunlarının çözülmesi gibi konularda belirli bir anlaşmaya varmışlardır. Ancak hukuki olarak bu anlaşmanın belirli bir temele oturtulması ve ilerleyen süreçlerde sıkıntıların önüne geçilmesi için bir hukukçudan yardım alınması sayesinde dava yolu uzatılmadan konu çok kolay şekilde çözülebilir. Burada eşlerin tanıdıkları avukat yoksa genellikle  ankara boşanma avukatı olarak aramalar yapmaktadırlar. Hatta internet üzerinden en iyi boşanma avukatı ankara yazarak arama yaptıkları görülmektedir. Ancak avukatların uzman olduğu alanı reklam yapmaları yada unvan kullanmaları uygun olmadığından avukat ile birebir görüşülmeleri faydalı olacaktır. İnternette yapılan aramanın doğru sonucu vermesi beklenmemelidir.

Ankara Boşanma Avukatı

Ankara Boşanma Avukatı

İnternette Ankara Boşanma Avukatı Araması

Hukuki bir terim olarak çatışmalı ya da çekişmeli boşanma davası olarak bilinen davalarda çiftler arasında anlaşmazlık oluşturan birçok nokta bulunur. Örneğin anne ve baba tarafından çocukların kimde kalacağı belirlenemez ve velayet konusunda genellikle karşılıklı bir anlaşmazlık oluşur. Çekişmeli boşanma davası, anlaşmalı boşanma davasına yanaşmayan çiftler tarafından boşanma nedeniyle dava açılması şeklinde ortaya çıkar. Bu nedenle ortak noktanın bulunmaması ile birlikte boşanma yoluna gidildiğinde, taraflardan herhangi birisi avukat hizmeti için avukata başvurur. Tanıdığı biri olmayan kişiler ise web üzerinden arama motorlarından ankara boşanma avukatı şeklinde arama yaparlar. Avukatların reklam yönetmelikleri gereği ilan ve reklam yasakları olduğundan ve bu sıfatları kullanmaları uygun olmadığından bu şekilde bulunan sonuçlardaki her avukat yalnızca bu konuda çalışmaz. Avukatlar her türlü davalara katılma hakkına sahiptir. Temel amaç ayrılma sonucunda müvekkilin haklarının tam olarak elde edilmesi ve çekişme durumunun en kısa sürede çözülmesidir.

Boşanma ve Mal Paylaşımı

İnsanlar evlilik sırasında sahip oldukları mallar konusunda yasalara bağlı olarak bazı haklara sahiptirler. Evlilik sırasında kişiler kendi mal varlıklarına sahip olabildikleri gibi ortak mal varlıklarına sahip olabilir ve bu konuda evlenmeden önce bir sözleşme oluşturabilirler. Genellikle evlilik sözleşmesi olarak adlandırılan bu metinde, evlilik sırasında elde edilen mallar ve evlilikten önce elde edilmiş malların durumları konusunda ileride yaşanabilecek boşanma ve vefat durumlarında nasıl bir sahipliğin ortaya çıkacağı belirlenir. Bu konuda avukatlar hem evlilik sözleşmesi oluşturulması hem de evliliğin sonlandırılması sonrasında boşanma avukatı olarak hizmet verebilmektedir. Genellikle evlilik sonrası mal paylaşımı için birçok müvekkilin sözleşmesi olmadığından dolayı haklarını tam olarak belirleyemediği için dava yoluna gitmeyi tercih etmektedir. Bu dava sürecinde uzun ve çekişmeli bir süreç yaşanabilmektedir.

Özet
Boşanma Davaları ve Ankara Boşanma Avukatı Unvanı
Makale Adı
Boşanma Davaları ve Ankara Boşanma Avukatı Unvanı
Tanım
Ankara Boşanma Avukatı Unvanı ve Boşanma Davaları Hakkında Makalenin yer aldığı internet sayfası.
Yazar
Yayımcı
Yıldız & Çolak Avukatlık Bürosu
Publisher Logo

This post is also available in: İngilizce Modern Çince Rusça