info@kubrayildiz.av.tr
Göztepe Sok. No:17/A Hamamönü / ANKARA
Content Protection by DMCA.com

Bizi Takip Edin:

Ceza Hukuku

Hukuki olarak suç eylemi oluşturan bir fiil gerçekleştirdiğinizde yaşanan problemin ne kadar büyük olduğuna göre ceza ödemeniz hatta hürriyetinizin elinizden alınması gibi bir sonuç ile karşılaşabilirsiniz. Her ne kadar avukatlar her konuda çalışabilseler de doğru bir savunma yapabilmek için ceza avukatı olarak çalışan ve bu kanunlara hakim olan bir avukat ile çalışmanız faydalı olacaktır. Ceza avukatı olarak hizmet aldığınız avukatlar Ceza Hukuku konusunda sizi sanık veya müşteki olarak ayırt etmeden savunur ve hürriyetinizin korunması için size hizmet verir. Bu konuda Avukat, tüm hukuki süreci özenli bir şekilde ele aldıktan sonra dilekçenin verilmesi aşamasından savunmasının yapılmasına kadar her adımı özenli bir şekilde işler. Doğru bir avukat seçilmesi ile birlikte hürriyetinizin korunması ve para cezası gibi durumlara karşı adınıza müspet bir sonuç elde edilebilir.

Ceza Avukatı Görevleri Nelerdir?

Özellikle suç oluşturan eylemlerde müşteki konumunda bulunuyor, yani zarar gören kişi konumunda bulunuyor iseniz suçu işleyen kişiye karşı, kuruma karşı veya devlete karşı ceza hukuku çerçevesinde dava açma talebinde bulunmaya sahipsiniz. Ceza avukatı, ceza hukuku çerçevesinde haklarınızı savunmak için mahkeme yoluna gider ve bu noktada ağır ceza mahkemeleri, asliye ceza mahkemeleri, çocuk ceza ve çocuk ağır ceza mahkemeleri, sulh ceza hakimliği ve fikri sınai ceza mahkemeleri konusunda danışmanlık ve avukatlık hizmetleri verebilir. Bu muhakeme kollarından herhangi birisinde ceza avukatı tarafından temsil edildiğinizde, tüm haklarınızın savunulması için yasal çerçevedeki tüm ayrıntılar ele alınır ve dava süreci yürütülür. Bu sayede istenen sonuca ulaşana kadar tüm hukuki süreç sürdürülür. Ceza davaları suçun işlendiği yerde görülür. Örneğin suç Ankara da işlenmişse Ankara Ceza Mahkemeleri yetkilidir.

Ceza Avukatı Hizmeti Hangi Davalar İle İlgilenebilir?

Ceza hukuku çerçevesinde ceza mahkemeleri kapsamında yargılaması yapılan tüm davalarda ceza avukatı hizmet vermektedir. Örneğin, bir dava sürecinde adam yaralama, cinayet, kamu malına zarar verme, kişilik haklarına saldırı, haksız tutuklama, fikri ve sınai haklara tecavüz, icra cezaları gibi birçok konu işlenebilir. Örneğin, bir trafik kazası yaşamanız durumunda kaza sonrasında ortaya çıkan mağduriyetlerin ve hukuki suç eylemlerinin karşısında savunma hakkına sahip olmanız için ceza avukatı hizmet verir. Yine gerçekleştirdiğiniz bir eylemden dolayı kişilere veya topluma karşı suç işlemiş durumda bulunuyorsanız, savunma makamında ceza avukatı sizin için özgürlüğünüzü ve haklarınızı koruyacak bir şekilde hizmet verecektir.

https://kubrayildiz.av.tr/wp-content/uploads/2020/02/LOGO-YAZI-3.gif
Hacettepe Mah. Öksüzler Sok. No:37 Hamamönü Altındağ / ANKARA
info@kubrayildiz.av.tr