info@kubrayildiz.av.tr
Göztepe Sok. No:17/A Hamamönü / ANKARA
Content Protection by DMCA.com

Bizi Takip Edin:

Pratik BilgilerAnkara Hukuk Bürosu

25 Kasım 2019
https://kubrayildiz.av.tr/wp-content/uploads/2019/11/ankara-hukuk-burosu.jpg

Her şehrin kendine göre yerleşim alanları bulunmaktadır. Hastane olan bir yerde eczanelerin olması, okul olan yerlerde kırtasiyelerin olması gibi Adliye olan yerlerde de Avukatlık Bürolarının olması doğaldır. Ancak Ankara da birden fazla adliye olduğu için bürolar da farklı yerlerde konumlanmışlardır. Ankara eski adliye olan Sıhhiye Adliyesi civarında Ankara Hukuk Bürosu oldukça fazladır. Necatibey Caddesi ve Strazburg Caddesinde de oldukça fazla yoğunluk bulunmaktadır. Ancak birçok büro da adliyenin konumunu dikkate almayıp müvekkillerine yakın konumları tercih etmektedirler. Örneğin Siteler, Ostim gibi esnafların ve şirketlerin yoğun olduğu iş merkezleri de avukatların tercihleri arasındadır. Yeni yapılacak olan Ankara Adliyesi de Yenimahalle ilçesindeki MİT yerleşkesinin olduğu yer olarak düşünülmektedir. Ayrıca Sıhhiye adliyesindeki Ankara Aile Mahkemelerinin de burada tahsis edilecek bir binaya taşınması da gündemdedir. Böylelikle Sıhhiyede sadece Ceza Mahkemeleri ve Savcılıklar yer alacaktır.

Balgat Adliyesi Ankara Hukuk Bürosu

Balgat Adliye olarak tanımlanan yer aslında Çukurambar semtinin üst kısmında, Muhsin Yazıcıoğlu caddesinin üst başında yer almaktadır. Burada Ticaret Mahkemeleri ve İş Mahkemeleri Bulunmaktadır. Bu sebeple bu alanlarda çalışanlar Ankara Hukuk Bürosu olarak bu civarı tercih etmektedirler. Balgat ve Çukurambar semti yerleşke olarak buraya yakındır. Ancak bu alanda çalışan her avukatın bürosunu yakın civarında kurması da beklenemez. Yine tercihine, prestije ve müvekkil portföyüne göre de değişkenlik gösterebilmektedir.

Çankaya Ankara Hukuk Bürosu

Çankaya bölgesi de prestij açısından hatırı sayılır bir yere sahiptir. Gaziosmanpaşa ve Turan Güneş Bulvarı civarı da avukat sayısı bakımından fazlalık göstermektedir. Bu bölgedeki yüksek katlı iş merkezlerinin inşa edilmesi ile de ankara avukat sayıyı arttırmaktadır.

İcra Müdürlükleri Civarında Ankara Hukuk Bürosu

Ankara İcra Müdürlükleri ise Söğütözü semti yakınındadır. Burada İcra Mahkemeleri de yer almaktadır. Ancak yakınlarında büro olarak konumlandırılabilecek yer olmadığından ve icralara ait binalar sürekli değiştiğinden Ankara Hukuk Bürosu olarak burada fazlaca bir büro yoktur. Ancak Söğütözü merkezindeki plazalarda oldukça fazla avukat yer almaktadır. Bunun sebebi de prestij açısından önemli olan plazaların sayısının fazla olmasıdır. Armada, Next Level, Arma Kule, Paragon Tower gibi yerlerde birçok çalışma alanı mevcuttur.

https://kubrayildiz.av.tr/wp-content/uploads/2020/02/LOGO-YAZI-3.gif
Hacettepe Mah. Öksüzler Sok. No:37 Hamamönü Altındağ / ANKARA
info@kubrayildiz.av.tr