info@kubrayildiz.av.tr
Göztepe Sok. No:17/A Hamamönü / ANKARA
Content Protection by DMCA.com

Bizi Takip Edin:

İş HukukuVatandaşın Gözünden İş Hukuku Avukatı

8 Kasım 2018

Ülkemizde günlük hayatta ya da resmî kurumlarda yaşanabilecek her türlü olumsuzlukların çözümü mahkemeler tarafından belirlenen kanunlara uygun olacak şekilde sağlanmaktadır. Bireyler arasında, kurumlar arasında ya da kurumlar ile bireyler arasında olan anlaşmazlık ve hukuksuzluklar mahkemeler huzurunda adaletli bir biçimde çözülmeye çalışılmaktadır. Bu dava süreçlerinde en önemli rollerden birini avukatlar taşımaktadır. Avukatlar davalı ve davacının durumlarını en iyi şekilde inceleyerek durumu mahkemeye iletmektedirler. Ülkemizde görülen davalar arasında yer alan işveren ve işçi davaları birçok insanı ilgilendirebilecek konular içermektedir. Ülkemizde avukatlık mesleğinde uzmanlık bulunmamaktadır fakat vatandaşlar bu olguyu yıkarak çalıştıkları alana göre ünvan kullanmaktadırlar. Bu sebeple İş hayatında şirketler arasında meydana gelen sorunların çözümü için şirketler yada işçiler iş hukuku avukatı ihtiyacı hissetmektedirler. Bunun için çalışabilecekleri bir avukat ararlar. Bu konuda avukatların referans yada reklam olanağı olmadığından buldukları avukat ile görüşerek çalışmaya karar vermelidirler.

İş Hukuku Avukatı Nasıl Bulunur?

İş hayatında çeşitli sorunlar ve anlaşmazlık durumları ile karşılaşmak mümkündür. Kimi zaman işçiler haksız yere işten çıkarılmaktadırlar. Bu gibi durumlarda haksızlığa uğramış olan işçiler iş hukuku avukatı aracılığı ile çalıştıkları ve haksızca kovuldukları şirketlere dava açarak haklarını arama yoluna girerler. Kimi durumlarda aynı piyasada iş yapmakta olan şirketler sendikalar ile anlaşamayabilir. Böyle durumlarda ile rketler sendikalar ile birbirlerine dava açarlar. Bu davaların kurumlar için en iyi şekilde sonuçlanabilmesi için iş hukuku alanında uzman avukatlara ihtiyaç duyulur. Bu durumda iş hukuku avukatlarına büyük sorumluluk düşmektedir. Çünkü davayı kaybeden şirketin işleri bozulabilir ya da piyasadaki itibarı zedelenebilir.

Çalışma Alanlarıyla İş Hukuku Avukatı

İş hukuku alanında açılan davaların sayısında gün geçtikçe bir artış görmek mümkündür. Bu sorun için İş Hukukunda öncelikler Arabuluculuğa başvuru zorunlu hale getirilmiştir. Açılan dava sayısındaki bu artış iş hukuku avukatı ihtiyacını da arttırmıştır. Ancak kimi zaman avukatlar arasında ilgili iş koluyla ile ilgili düzenlenmiş kanunlara hâkim ve bu davalar ile ilgili deneyim sahibi olan avukat bulmak zor hale gelebilmektedir. Bunun için şirketler ya da şirketlere dava açmak isteyen bireyler çevrelerinde avukat arayışına girmektedirler. Çalıştığı iş yerinde haksızlığa uğramış, emeğinin karşılığını alamamış, sigortasız çalıştırılan ya da sağlık güvencesi olmadan çalışmaya zorlanan işçiler çalıştıkları yerleri dava etmek isteyebilirler. Bu durumda yine iş hukuku konusunda uzman olan avukat ihtiyacı ortaya çıkmaktadır.

İş Hukuku - Ankara Avukat Kübra YILDIZ ÇOLAK
İş Hukuku – Ankara Avukat
https://kubrayildiz.av.tr/wp-content/uploads/2020/02/LOGO-YAZI-3.gif
Hacettepe Mah. Öksüzler Sok. No:37 Hamamönü Altındağ / ANKARA
info@kubrayildiz.av.tr