info@kubrayildiz.av.tr
Basamaklı Sok. No:11 Hamamönü / ANKARA
Content Protection by DMCA.com

Bizi Takip Edin:

Pratik Bilgilerİnternet Üzerinden Avukat Arama

28 Aralık 20150

Avukat Arama kelime öbeği, İnternet ortamında sıkça konuşulan “trends” mertebesine erişmiş durumundadır. Peki nedir bu trends?

En Çok Aranan Kelime

Avukat Arama kelime grubu, internet ortamında kişilerin avukatlık hizmeti almak, veya bildiği yada duyduğu bir avukatın iletişim bilgisine ulaşmak için arama motorlarında kullandığı en çok kelime grubu olmuştur. Bu sonuca Google Trends uygulaması ile varmaktayız. Bu uygulama, internet kullanıcılarının Google Arama Motorunda en çok yapılan sorguları sıralamaktadır. Bu uygulamada Ankara lokasyonunda Avukat kelimesini sorguladığımızda en trend olan, yani en çok aranan kelimenin “Avukat Arama” olduğunu göstermektedir.

İnternetin Avukat Aramada Yaygınlaştığı

Global dünyada gelişen teknoloji ile artık internetin kullanılmadığı bir alan hemem hemen kalmamıştır diyebiliriz. İnsanlar günlük hayatta yaptıkları bir çok şeyi artık internet ortamından kolaylıkla halletmektedir. Bankacılık işlemlerinden alışverişe, seyahat planlamalarından haberlerin takip edilmesi gibi günlük hayatın bir çok işlemi internet sayesinde kolaylaşmaktadır. Hal böyle olunca avukatlar da internette ister istemez yer almak istemektedirler. Bu sebeple Barolar da İnternet sitelerinde artık baro levhalarını yayınlamakta, bu sayede avukat bilgilerini kişilerle paylaşmaktadırlar. Ancak baro levhalarında yalnızca adı bilenen avukatın bilgilerine erişebilirken, bu paylaşım kişilerin talepleri yönünde uzmanlaşmış bir avukat bulma ihtiyacını karşılamamaktadır. Örneğin Ankara’da Vergi Avukatı olarak çalışmalar yapan avukat saysı diğer alanlara göre oldukça az olduğundan bu konuda kişiler oldukça sıkıntılar yaşamaktadır. Çünkü vergi mevzuatı başlı başına bir uzmanlık alanı olduğundan bu konuda kendini yetiştirmiş bir avukat bulmak ta oldukça zordur. Bu sebeple de Avukatlar kendi çalışmaları ile ilgili makalelerini internet sitelerinde paylaşarak reklam yönetmeliğine de aykırı olmayacak şekilde uzmanlık alanları ile ilgili kişilerin ön bilgi edinmesini sağlamaktadır.

Avukatlıkta Uzmanlaşma

Her ne kadar avukatlıkta doktorlarda olduğu gibi ihtisaslaşma-branşlaşma olmasa da her avukat kendini farklı alanlarda geliştirmekte, uzak kaldığı diğer hukuk alanlarında ise temel bilgilere sahip olmaktadırlar. Yani her avukat her davada vekil olarak kişileri temsil edebilmektedir. Hal böyle olunca da insanların ihtiyacı oldukları konuda avukat bulmaları da zorlaşmaktadır. Bu sayede Avukat Arama konusunda internet ortamında sıklıkla yararlanılmaktadır. Ankara ilinde de Ankara Avukat Arama kelimesi Ankara Barosu aramasının dahi önüne geçerek en çok aranan kelime olmuştur. Bu kelime grubunu ankara barosu, avukat arama, avukat sorgulama gibi kelimeler takip etmektedir. Bu da kişilerin avukat ihtiyaçlarını internet ortamından karşılamaya çalıştıklarını açıkça göstermektedir.

Ankara Avukat Arama
Ankara Avukat Arama

Leave a Reply

https://kubrayildiz.av.tr/wp-content/uploads/2020/02/LOGO-YAZI-3.gif
Hacettepe Mah. Basamaklı Sok. No:11 Hamamönü Altındağ / ANKARA
info@kubrayildiz.av.tr