info@kubrayildiz.av.tr
Göztepe Sok. No:17/A Hamamönü / ANKARA
Content Protection by DMCA.com

Bizi Takip Edin:

Pratik Bilgilerİstanbul Avukat Bilgileri, Büroları ve Sayıları

13 Kasım 2019

İstanbul Avukat sayısının en fazla olduğu ildir. Bunu nedeni Türkiye’nin kalabalık şehri olmasının yanı sıra; Ticaret, Turizm, Sanayi gibi başlıca ekonomik getirisi olan faaliyetlerin de merkezi konumundadır. Bu sebepledir ki kişi ve kurumların en fazla avukat ihtiyacı duyacağı yer almıştır. Ayrıca çok uluslu birçok şirkete ev sahipliği yapan şehir bu alanda da başlı başına ülke ekonomisinin lokomotifidir. Bu sebeple yabancı şirketlere hizmet veren birçok Hukuk Bürosu İstanbul’da yer almaktadır. Hukuki faaliyetlerin yoğun olarak sürdürüldüğü şehirde birden fazla adliye bulunmaktadır. Bu adliyelerin konumları aşağıda detaylıca anlatılacak olup lokasyon şarları gereği Anadolu ve Avrupa yakasında konumlandırılmış iki adet büyük Adalet Sarayı Mevcuttur.

İstanbul Avukat
İstanbul Avukat

İstanbul Avukat Büro Bilgileri ve Adliyeler

İstanbul Barosuna kayıtlı olarak çalışmalarını sürdüren avukatlar temel olarak Avrupa Yakasında bulunan Çağlayan Adliyesi ve Anadolu Yakasında bulunan Kartal Adliyesi civarında yoğunluk göstermektedir. Avukatların bürolarının konumu kendi tercihleri ile alakalı olup kimilerine göre adliyeye yakınlığı önem arz ederken çalıştığı sektörlere göre müvekkil şirketlere yada prestij gereği önemli lokasyonlara yakınlığı da tercih sebepleri arasındadır.

İki büyük adliyenin yanı sıra Bakırköy, Adalar, Beykoz, Büyükçekmece, Çatalca, Silivri, Gaziosmanpaşa ve Küçükçekmece adliyeleri de bulunmaktadır. Bu adliyelerin görev ve yetkileri ilgili komisyonlarca belirlenmekte olur yargı çevresine göre işlemler yürütülmektedir. İstanbul Avukat bilgileri hakkınca ayrıca baro sayfasından da gerekli bilgiler alınabilmektedir. İstanbul Barosu Levhasından gerekli alanlar doldurularak bilgilere ulaşılabilmektedir.

İstanbul Avukat Büroları İletişim Bilgileri

Yukarıda izah edildiği gibi ismi bilinen fakat telefon ve adresi bilinmeyenler hakkında ilgili barodan gerekli sorgulamalar yapılarak iletişim bilgilerine ulaşılabilmektedir. Daha önceden herhangi bir isim bilgisi olmayan ancak avukat ihtiyacı olan kişiler ise bulundukları yerin çevresinden avukat tabelalarına bakarak bilgilere ulaşabilirler. Ancak bazı durumlarda avukatların bilgilerini güncellememeleri nedeniyle levhada güncel bilgiler yer almamaktadır. İstanbul Avukat Büro bilgileri için Barolar Birliğinden de gerekli sorgulamalar yapılabilir. Bu şekilde de bir iletişim sağlanamadığı takdirde avukatın internet sitesi varsa bu şekilde de iletişim kurulması mümkündür. Hakkınızda icra takibi yada açılan bir davadan dolayı erişim sağlanmak isteniyorsa dilekçe,  icra-ödeme emri üzerinden vekil bilgileri yer almaktadır. Hiçbir şekilde erişim sağlanamadığı durumlarda ise baro kalemlerinden gerekli bilgiler edinilebilir.

https://kubrayildiz.av.tr/wp-content/uploads/2020/02/LOGO-YAZI-3.gif
Hacettepe Mah. Öksüzler Sok. No:37 Hamamönü Altındağ / ANKARA
info@kubrayildiz.av.tr