info@kubrayildiz.av.tr
Göztepe Sok. No:17/A Hamamönü / ANKARA
Content Protection by DMCA.com

Bizi Takip Edin:

Kat Mülkiyeti KanunuSite Yönetim Avukatı Çalışma Alanları Nelerdir

7 Kasım 2018

Sosyal hayatta ya da resmi işlerde herhangi bir sorun, anlaşmazlık ya da haksızlık yaşanması durumunda bu sorunlar kanunlara uygun olacak şekilde mahkemelerde çözüme kavuşturulur. Herhangi bir nedenden dolayı kendisine dava açılmış olan bir kişi kendisini en iyi şekilde savunacak bir avukat arayışına girer. Aynı şekilde uğradığı bir haksızlık sonuncu hakkını aramak isteyen ya da bir yerden alacağı olup da alamayan kişiler de avukatlar aracılığı ile mahkemeye başvurarak dava açarlar. Davanın kazanılması için de o alandaki uzman bir avukatla çalışmak isterler. Hukuk alanında açılan davalar arasında site yönetimi davaları da yer alır. Birden fazla apartmanın birleşmesi ile oluşan ve içinde birçok insanın yaşadığı sitelerde gerek site sakinleri arasında gerekse site yönetimi ile site sakinleri arasında anlaşmazlıklar çıkabilir. Bu nedenle insanlar her ne kadar avukatlık mesleğinde uzmanlaşma olmasa da site yönetim avukatı ihtiyacı olduklarını belirtirler.

Site Yönetim Avukatı Aslında Nedir

Siteler, içinde birden çok apartmanın yer aldığı yerleşim alanlarıdır. Büyük şehirlerde bazı siteler köy ya da kasabalardan daha büyük olmaktadır. Birçok insanın yaşadığı bu sitelerde anlaşmazlık yaşanması da kaçınılmaz olmaktadır. Bazı durumlarda bu anlaşmazlıklar yönetim ile site sakinlerinin arasında olmaktadır. Bazı durumlarda da site sakinleri kendi aralarında sorun yaşarlar ve yönetimi işin dışında tutarak sorunlarını kendi aralarında çözmeyi tercih edebilirler. Ancak kimi durumlarda site sakinleri ve sitenin yönetim kurulu arasında sorunlar da yaşanabilir. Bu gibi durumlarda sorunların çözümü için site yönetimi beraber çalışabileceği site yönetim avukatı ihtiyacı duyar. Özellikle Ankara gibi site yaşamının yoğun olduğu yerlerde sıklıklar sorunlar yaşanmakta ve bu sorunlar mahkemelere taşınmaktadır. Bu yüzden sitelerin yada kat maliklerinin avukat ihtiyacının olması elzem bir durumdur.

Site Yönetim Avukatı Ne İş Yapar

Kimi insanlar siteleri küçük toplumlara benzetebilirler. Ankara gibi büyük şehirlerde yer alan bazı büyük siteler gerek kapladıkları alan gerekse içinde yaşayan insan sayısı bakımından bir kasaba gibi görülebilir. İnsanların birlikte yaşadıkları toplumlarda bazı sorun ve anlaşmazlıkların görülmesi gibi sitelerde de site sakinleri arasında anlaşmazlıklar ve problemler oluşabilir. Kimi zaman bu problemlere site yönetimi de dahil olmaktadır. Bu gibi problemlerin en kısa sürede büyümeden çözüme kavuşturulması için site yönetimleri site yönetim avukatı ararlar. Bu avukatlar aracılığıyla kanunların belirlediği şekilde problemlerini çözmeye çalışırlar. Avukat tercih ederken her ne kadar avukatlıkta uzmanlık sıfatı olmasa da genelde bu alanda çalışan avukatları tercih ederler. Bu sayede hukuki sürecin kolaylıkla sona ermesini hedeflerler.

https://kubrayildiz.av.tr/wp-content/uploads/2020/02/LOGO-YAZI-3.gif
Hacettepe Mah. Öksüzler Sok. No:37 Hamamönü Altındağ / ANKARA
info@kubrayildiz.av.tr